مرد نامرئی (The Invisible Man (2020 | تماشای آنلاین+ دانلود رایگان
شب
روز

مرد نامرئی (The Invisible Man (2020 | تماشای آنلاین+ دانلود رایگان

از 3 رای
تماشای آنلاین و دانلود رایگان ( اما قانونی )
دوبله فارسی
کارگردان : Leigh Whannell
سال ساخت : 2020
زمان :2 ساعت و 4 دقیقه
رده بندی سنی : مناسب برای سنین بالای 17 سال
خلاصه داستان :

فیلم کم کم از فضای آرام و مثبت به لحظات دلهره آور و دیوانه کننده به سبک هیچکاک حرکت می کند...این فیلم مدعی اثری نو در ژانر معمایی-وحشت است.

معرفی فیلم سینمایی مرد نامرئی (The Invisible Man (۲۰۲۰:

فیلم مرد نامرئی در ژانر وحشت محصول سال ۲۰۲۰ است. لی ونل کارگردانی این اثر را به عهده دارد. این کارگردان پیش از فیلم توطئه آمیز ۳ را هم کارگردانی کرده. “مرد نامرئی” اقتباسی از رمان مرد نامرئی اثر اچ.جی. ولز و بازسازی فیلم مرد نامرئی اثر سال ۱۹۳۷ است. این فیلم از جشنواره ای در رشته های بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین فیلمبرداری، بهترین تصویر متحرک و بهترین کارگردانی نامزد شد.
داستان از این قرار است که نامزد سسیلیا کاس خودکشی می کند ، اکنون سسیلیا تصمیم می گیرد خاطراتش را فراموش کند و یک زندگی جدید برای خود بسازد ، اما خیلی زود طی یک اتفاقی سسیلیا به زنده بودن نامزدش مشکوک می شود و…

بررسی

واژه‌ای که در طولِ فیلم ترسناک «مرد نامرئی» (The Invisible Man) بارها توسط کاراکترهای مختلف به‌عنوان هشدار و سلاح تکرار می‌شود «سوپرایز» است. این واژه، واژه‌ی مناسبی برای توصیفِ فیلمی است که با حمله به حاشیه‌ی امن‌مان و درهم‌شکستنِ انتظارات‌مان به چیزی به مراتبِ بهتر از چیزی که از سابقه‌ی استودیوی سازنده و ماهیتِ هالیوودی‌اش انتظار داریم تبدیل می‌شود.

کهن الگوی دانشمند دیوانه

«مرد نامرئی» کلیشه‌ی دانشمندِ دیوانه را هدف قرار داده است. کهن‌الگوی قهرمانِ علم که از قدرتِ علم و تکنولوژی برای مبارزه علیه جادوگرانِ شرور استفاده می‌کند، یکی از اصل‌های داستان‌های ماجرایی بوده است. اما جایی در بینِ اختراعِ مسلسل گاتلینگ و آزمایشِ اولین بمب هسته‌ای، کهن‌الگوی قهرمانِ علم، پس از اینکه مردم با قدرتِ ویرانگر و جنبه‌ی شرورانه‌ی تکنولوژی مواجه شدند، ماهیتِ کاملا مثبتش را از دست داد و از ناجی، به تباهی‌کننده پوست انداخت تا به این صورت کهن‌الگوی دانشمندِ دیوانه برای بازتاب دادنِ ترس‌های بشریت از انسانی با قابلیت‌های خداگونه خلق شود.

دانمشندان دیوانه سمبلِ عقده‌‌ی روحی، بی‌اخلاقی، دخالت کردن در طبیعت و خطرِ ناشی از فعالیتِ بدونِ محدودیتِ علم هستند. دانشمندانِ دیوانه الزاما با هدفِ ممکن کردنِ غیرممکن‌ها فعالیت نمی‌کنند، بلکه با مخلوقات و اختراعاتشان سعی می‌کنند به زندگی‌ پوچشان معنا ببخشند و کمبودهای احساسی‌شان را برطرف کرده و خودشیفتگی و خودبزرگ‌بینی‌شان را سیراب کنند.

بازیگران و نقش ها

الیزابت ماس در نقش سسلیا کاس
الیور جکسون-کوهن در نقش آدرین گریفین
آلدیس هاج در نقش جیمز لنیر
استورم رید
در نقش سیدنی
هریت دایر در نقش امیلی کاس
مایکل دورمن در نقش تام گریفین
بندیکت هاردی در نقش مارک
آمالی گلدن در نقش انی
سم اسمیت در نقش کارآگاه رکلی
نش اجرتون در نقش مأمور نگهبانی
زارا مایکلز در نقش پرستار
آنتونی برندون وانگ در نقش قربانی تصادف
ویوین گریر در نقش زنی که فریاد می‌زند

نکته

** پیرو قراردادهای منعقد شده با تهیه کنندگان فیلم ها، در “طرح نشر رایگان” با همکاری شرکت های ایرانسل، همراه اول و سایر اپراتورها ترافیک حاصل از دانلود یا تماشای آنلاین هر فیلم بصورت درآمد ترافیکی منظور و مستقیما به حساب شرکت توزیع کننده یا تهیه کننده آن فیلم واریز می گردد. |
بنابراین : در این طرح  هزینه ای از کاربران filmasa.ir دریافت نمی شود و دانلود یا تماشای آنلاین فیلم ها توسط شما کاملا رایگان می باشد.

بخش دانلود
1 تماشای آنلاین و رایگان
1 دانلود رایگان + با کیفیت HQ-1080
1 دانلود رایگان + با کیفیت 1080
1 دانلود رایگان + با کیفیت 720
1 دانلود رایگان + با کیفیت 480
نظرات و نقدها ۰
دانلود جدید ترین فیلم ها – دانلود فیلم ژانر بندی شده | فیلماسا
شب
روز