درباره برنامه :

این برنامه برای عرضه در شبکه نمایش خانگی ساخته شده‌است و خوانندگان موسیقی پاپ و سنتی، بازیگران سینما و ورزشکاران رشته‌های مختلف در این برنامه باهم رقابت می‌کنند.

ساختار شام ایرانی الهام گرفته از مجموعه تلویزیونی Come Dine with Me است که در کشورهای مختلفی چون استرالیا، کانادا، انگلستان، آمریکا و … با شکل و فرمی مشابه و البته با نام‌های متفاوت ساخته و پخش شده‌است. فقط در انگلستان ۸۲۴ اپیزود از این برنامه در قالب ۲۵ فصل تاکنون تهیه و پخش شده‌است.

معرفی برنامه شام ایرانی :

بازیگران مرد و زن در همه جای دنیا کم تر اهل خانه داری و آشپزی هستند. اما وقتی میزبان هنرمندان هموطن و یا خارجی دیگری می‌شوند، حتما می توانند شرایطی به وجود آورند که به مهمانان شان خوش بگذرد و البته از آن‌ها رای هم بگیرند. مجموعه شام ایرانی یک ریالیتی شو است …

شام ایرانی مجموعه‌ای خانوادگی و اجتماعی است که تولید آن از سال ۱۳۹۰ آغاز شد. کارگردانی هفت فصل ابتدایی آن بر عهده بیژن بیرنگ، محمد شایسته و سروش صحت بود و از فصل هشتم با کارگردانی و تهیه کنندگی سعید ابوطالب ساخته می‌شود.

گروه سازندگان رالی ایرانی در پروژه جدید خود مجموعه شام ایرانی را خواهند ساخت. شام ایرانی با تغییرات گسترده در محتوا و نگاه تازه درصدد است تا در ژانر رئالیتی شو این بار مجموعه ای در شان مخاطب تولید نماید. یک مجموعه ۴ قسمتی کمدی که در قالب شام ایرانی در چهار شب مختلف اینگونه می باشد که هر شخص از ۳ میزبان دیگر امتیاز دریافت میکنند باید دید کدام هنر آشپزی بهتری دارد…

فصل جدید

فصل جدید «شام ایرانی» در دوران کرونا (زمستان ۹۹) ، هر هفته یک قسمت ، روزهای یکشنبه در ساعت ۲۰ پخش می‌شود. نخستین قسمت سری ۹ | فصل ۱۷  که با شام مهمانی آقایان بازیگر همراه است، در خانه هومن برق نورد می‌گذرد و قسمت دوم نیز مهمانی شام در خانه شهاب عباسی را به تصویر می‌کشد. قسمت سوم در خانه نصرالله  رادش و قسمت چهارم به میزبانی بهنام تشکر می‌باشد.

خواننده تیتراژ پایانی : کارن کوشا