روزهای نارنجی
شب
روز

روزهای نارنجی

از 1 رای
محصول : ایران
زبان : فارسی
ژانر : درام
کارگردان : آرش لاهوتی
سال ساخت : 1396
زمان :1 ساعت و 38 دقیقه
رده بندی سنی : مشخص نشده
خلاصه داستان :

آبان به عنوان زنی شمالی است که یک تنه کار‌های مردانه می‌کند تا زندگی‌اش بچرخد. روزهای نارنجی، روایت آبان (هدیه تهرانی)، زن میان‌سالی است که واسطه استخدام زنان کارگر فصلی برای چیدن میوه‌ها است و در محیطی مردانه، با همه نامردی‌ها و کارشکنی‌ها رقابت می‌کند و حضور همسر منفعلش، مجید (علی مصفا) در کنار او هم دردی از او دوا نمی‌کند...

کیفیت ۴۸۰: مناسب برای تماشا در تبلت و موبایل

کیفیت ۷۲۰: مناسب برای تماشا در لپ‌تاپ و تبلت

کیفیت ۱۰۸۰: مناسب برای تماشا در تلویزیون

معرفی فیلم سینمایی روزهای نارنجی :

فیلم روایتگر قصه زنی به نام آبان (با بازی هدیه تهرانی) است که در شمال کشور و فصل برداشت محصول، سعی دارد گروهی از کارگران غیربومی را مدیریت کند و در رقابتی دشوار و پر از کارشکنی و مشکلات ریز و درشت، محصول باغ خود را در زمانی کوتاه جمع‌آوری کرده و به فروش برساند. بدین ترتیب، آبان در مرکز فیلم قرار می‌گیرد و قرار است که در کوران وقایع گوناگون و پیشامد‌های ناگوار، برای مخاطب ملموس شود.
همکاران، کارگران و همسر این زن، سه رکن فرعی «روز‌های نارنجی» هستند که قرار است در نسبتشان با او، شخصیت آبان را پرداخت کنند. ارتباط آبان با همسرش مجید (علی مصفا) نقطه عطف کلیدی داستان است…
در مورد این زوج، پیش از هر چیز، سردی رابطه و انفعال مردی که از مدیریت خانواده، کار کردن و تأمین زندگی عاجز به نظر می‌رسد، به چشم می‌آید. تسلط زن و مدیریتش بر امور منزل کاملا ملموس است و شواهد نشان می‌دهد که با مردی خیالباف و زنی مدیر و با جربزه طرفیم.

بررسی

شخصیت‌های فیلم کم‌ حرفند و نگاه و حرکات بدن‌شان اهمیت زیادی دارد. شاید همین هم باعث شده تا از هدیه تهرانی و علی مصفا برای ایفای نقش این شخصیت‌ها استفاده شود.

دفاع از حقوق زنان مسئله اغلب فیلم‌های جشنوارهاست . در این فیلم خودتحقیری مردانه و نگاه یکسویه ستایشگرایانه نسبت به جامعه زنان وجود ندارد. روزهای نارنجی وارد فضای مردانه و زنانه می‌شود و با آن پایان دل‌انگیز مردان را در نسبت به زنان تحقیر نمی‌کند.
شان مخاطب را حفظ می‌کند، شان مرد را حفظ می‌کند، شان زن را حفظ می‌کند و به صورت مشخص تمامی این اشاره‌ها، مشخص می‌کند که او فیلم نجیبی برای مخاطب ساخته است.

افتخارات :

اولین نمایش جهانی این فیلم در ۴۳ دوره جشنواره فیلم تورنتو صورت گرفت. روزهای نارنجی در جشنواره های مختلفی از جمله «جشنوراه بین المللی فیلم فجر»، «جشنواره بین المللی فیلم زوریخ» و «جشنواره بین المللی فیلم سائوپائولو» حضور پیدا کرد و نهایتا موفق به کسب جوایز زیادی از جمله «سینماگر بزرگ تازه وارد»، «جایزه کلیسای جهانی» و «جایزه فیپرشی» شد. در مجموع، روزهایی نارنجی توانست ۹ جایزه بین المللی را برای کارگردانش به ارمغان بیاورد.

برنده جایزه بهترین فیلمنامه از چهارمین دوره جشنواره فیلم سینه ایران تورنتو

برنده جایزه بهترین بازیگر زن از چهارمین دوره جشنواره فیلم سینه ایران تورنتو

برنده جایزه بهترین فیلم از شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم مانهایم

برنده جایزه فیپرشی از شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم مانهایم

برنده جایزه کلیسای جهانی از شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم مانهایم

تقدیر ویژه از بازیگر زن (هدیه تهرانی) شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم مانهایم

برنده بهترین بازیگر زن (هدیه تهرانی) هجدهمین دوره جشنواره فیلم ایمجین ایندیا

بازیگران

بازیگران مطرحی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند که بازی هدیه تهرانی در این فیلم مورد تحسین داوران «جشنواره بین المللی مانهایم» آلمان قرار گرفت.

هدیه تهرانی در نقش آبان
علی مصفا در نقش مجید
مهران احمدی در نقش کاظم
علیرضا استادی در نقش یعقوب
ژیلا شاهی در نقش فیروزه
صدف عسگری
رؤیا حسینی
لی‌لی فرهادپور
اکرم علمدار
امین گلستانه
سیامک ادیب

بخش دانلود
5 بخش دانلود
BluRay 1080p Full HD
BluRay 1080p
BluRay 720p
BluRay 480p
Web Dl
نظرات و نقدها ۰
دانلود جدید ترین فیلم ها – دانلود فیلم ژانر بندی شده | فیلماسا
شب
روز