لتیان
شب
روز

لتیان

از 6 رای
محصول : ایران
زبان : فارسی
کارگردان : علی تیموری
سال ساخت : 1399
زمان :1 ساعت و 37 دقیقه
رده بندی سنی : مشخص نشده
خلاصه داستان :

لتیان یک سد است. سدی بر روابط انسانی. رودخانه های روابط، پشت سدی ایستاده اند و راه بن بست است. یک نفر می خواهد این سد را بشکند اما خوب می داند که شکستن سد به این سادگی نیست. شهر خراب خواهد شد. تکلیف چیست؟

کیفیت ۴۸۰: مناسب برای تماشا در تبلت و موبایل

کیفیت ۷۲۰: مناسب برای تماشا در لپ‌تاپ و تبلت

کیفیت ۱۰۸۰: مناسب برای تماشا در تلویزیون

معرفی فیلم سینمایی لتیان :

لتیان چهاردهمین فیلمی است که به اکران آنلاین درآمد و از جمله آثار پرمخاطب اکران آنلاین بود.

لتیان داستانی درباره چند جوان متأهل و مجرد است که به سفری چند روزه به لواسانت می‌روند. طه آقازاده‌ای بسیار متمول و مغرور است که با دختری به نام سلما قرار است ازدواج بکند. سلما با بازی پری‌ ناز ایزدیار گذشته غمبار و اسفناک خود را از طه با بازی امیر جدیدی پنهان کرده است. این پنهان کاری که همراه با حضور ناگهانی و ناخواسته همسر سابق او در این جمع است باعث می‌شود که طه از این ماجرا بود ببرد و…

بررسی

این فیلم‌ همچون الگوی خودش یعنی سینمای فرهادی و مشخصا «درباره الی»، در مرز عدم قطعیت، کالبدشکافی روابط بین شخصیت‌ها، پنهان‌کاری‌ها و گفته‌ها و ناگفته‌های بین چند نفر متعلق به طبقه متوسط یا بالاتر می‌گذرد.

طه نه از جنس آقازاده‌هایی است که خود را منفک از پدران خود می‌دانند و مانند آقازاده فرزند سفیر ایران در آرژانتین مردم ایران را محکوم به مرگ می‌کند و نه از جنس نیما بحری که احتمالا در محافل سیاسیون خود را مخلص معرفی می‌کند اما در غیاب آنها ذره‌‎ای علقه به متن نظام ندارد و نه حتی از جنس فرزندان سیاسیونی که همه جا خود را با این عنوان معرفی می‌کنند و تشخیص آنها در همه حالت ممکن است. طه هیچ کدام از آنها نیست …

بازیگران و نقش ها

ترکیب بازیگران فیلم لتیان، ترکیب به اصطلاح بفروشی است. از آن دست تر کیب‌ها که گیشه را تضمین می‌کنند. هر کدام از این بازیگران می‌توانند مخاطب را مجاب به تماشای این فیلم کنند. پریناز ایزدیار و امیر جدیدی که هر کدام یک بار سیمرغ بلورین بهترین بازیگر را از جشنواره فیلم فجر به خانه برده‌اند، برای دومین بار است که با یکدیگر همبازی شده‌اند. این دو پیش از این در فیلم “هت‌تریک” در مقابل هم قرار گرفته بودند. حالا باید دید آیا زوج “جدیدی_ ایزدیار” می‌تواند به اندازه زوج “محمدزاده_ ایزدیار” موفق باشد یا خیر.

.

امیر جدیدی … (طاها)
پریناز ایزدیار … (سلما)
سارا بهرامی … (یاسی)
حسن معجونی … (رضا)
ستاره پسیانی … (مریم)
علیرضا ثانی فر … (مانی)
امین طاهری … بازیگر کودک
بخش دانلود
5 بخش دانلود
BluRay 1080p Full HD
BluRay 1080p
BluRay 720p
BluRay 480p
Web Dl
نظرات و نقدها ۰
دانلود جدید ترین فیلم ها – دانلود فیلم ژانر بندی شده | فیلماسا
شب
روز