شوکران | تماشای آنلاین + دانلود رایگان اما قانونی
شب
روز

شوکران | تماشای آنلاین + دانلود رایگان اما قانونی

از 0 رای
محصول : ایران
زبان : فارسی
کارگردان : بهروز افخمی
سال ساخت : وارد نشده
زمان :وارد نشده
رده بندی سنی : وارد نشده
خلاصه داستان :

مهندس خاکپور مدیر عامل شرکت در پی بررسی ضرر و زیان کارخانه به تهران عزیمت می کند. او طی سانحه تصادف در جاده مصدوم و به بیمارستان منتقل می شود. محمود بصیرت معاون و دوست قدیمی خاکپور با شنیدن خبر تصادف به تهران مراجعه کرده و خاکپور را در تهران ملاقات می کند. او در پی مداوای خاکپور با پرستاری به نام سیما آشنا شد. با گذشت زمان رابطه سیما و محمود صمیمیت بیشتری پیدا کرد. سرانجام با پیشنهاد محمود، سیما بطور پنهانی به عقد موقت او درمی آید و...

** پیرو قراردادهای منعقد شده با تهیه کنندگان فیلم ها، درطرح نشر رایگانبا همکاری شرکت های ایرانسل، همراه اول و سایر اپراتورها ترافیک حاصل از دانلود یا تماشای آنلاین هر فیلم بصورت درآمد ترافیکی منظور گردیده و مستقیما به حساب تهیه کننده آن فیلم  واریز می شود. |
بنابراین : در این طرح  هزینه ای از کاربران filmasa.ir دریافت نمی شود و دانلود یا تماشای آنلاین فیلم ها توسط شما کاملا رایگان می باشد.

 

معرفی و بررسی فیلم سینمایی شوکران :

مهندس خاکپور که قرار است معاون وزیر شود، طی حادثه‌ای ساختگی مصدوم و به بیمارستان دی در تهران منتقل می‌شود. دوست او مهندس محمود بصیرت از زنجان برای ملاقات وی به تهران می‌آید و با پرستار بیمارستان، سیما ریاحی، آشنا می‌شود. مرد که زندگی خانوادگی آرامی را در کنار همسرش ترانه و دو فرزندش دارد به سیما علاقه‌مند شده و او را صیغهٔ خود می‌کند اما به مرور زمان رابطه آن‌ها دستخوش تغییر شده و اتفاقات ناخوشایندی را برای هر دویشان ایجاد می‌کند.
محمود دچار عذاب وجدان می‌شود و به علاوه سرزنش مهندس خاک پور روی او اثر می‌گذارد و از این رو در صدد اتمام رابطه با سیما بر می‌آید؛ این در حالی اتفاق می‌افتد که سیما به محمود علاقه‌مند شده و برای جلب عشق او چادر سر می‌کند، غذای خانگی می‌پزد و حتی از محمود درخواست می‌کند که به او نماز خواندن یاد دهد.
اما محمود در ترک سیما مصمم است و وقتی سیما به خانه می‌آید تا با او شام بخورد با دسته گلی از محمود در کنار سکه‌های معهود در مهریه اش مواجه می‌شود و در نهایت پیغام تلفنی محمود مبنی بر این که دیگر تمایلی به ادامه ارتباط با او را ندارد او را از ماجرا آگاه می‌کند.

ادامه

محمود که پیشتر به دلیل مصدومیت مهندس خاکپور مدیر عامل کارخانه شده، پس از انتخاب خاکپور به معاونت وزارتخانه جای پایش در کارخانه محکم می‌شود و حتی مذاکراتی را با خارج نشینانی که پیشتر قصد خرید کارخانه را داشتند انجام می‌دهد. در این اثنا سیما پیوسته در تلاش است تا دوباره او را به سمت خود جلب کند و در نهایت در پارکینگ بیمارستان به محمود دربارهٔ بارداری اش خبر می‌دهد.
واکنش محمود این است که بچه باید سقط شود ولی این در حالی است که سیما می‌گوید می‌خواهد بچه را به دنیا بیاورد و از محمود برای او شناسنامه می‌خواهد… محمود با خشم بدون پاسخ روشنی به سیما محل را ترک می‌کند و در ادامه با تعقیب سیما متوجه می‌شود محل زندگی او نه آن آپارتمان مرفه که یکدیگر را در آن ملاقات می‌کردند، بلکه خانه‌ای در میدان خراسان است که سیما آن جا با پیرمردی که پدرش است زندگی می‌کند …

 جشنواره ها

فیلم شوکران در جشنواره‌های زیر شرکت کرده‌است:
سومین، چهارمین و پنجمین دوره جشن خانه سینما
دومین دوره جشنواره فیلم اجتماعی آبادان
یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی مرکز فیلم شیکاگو
جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در لینکلن فیلم سنتر آمریکا
بیست و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره
جشنواره بین‌المللی فیلم آتلانتا
جشنواره فوروم دزایماژ پاریس
دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بنگلادش

نقش ها

هدیه تهرانی، فریبرز عرب نیا و …

بخش دانلود
1 تماشای آنلاین
1 HLS
1 کیفیت 720 | رایگان
571 MG
نظرات و نقدها ۰
دانلود جدید ترین فیلم ها – دانلود فیلم ژانر بندی شده | فیلماسا
شب
روز