گیلدا
شب
روز

گیلدا

از 1 رای
محصول : ایران
زبان : فارسی
ژانر : درام
سال ساخت : 1395
زمان :1 ساعت و 22 دقیقه
رده بندی سنی : مشخص نشده
خلاصه داستان :

گیلدا ماجرای زنی به نام «گیلدا» را روایت می کند که صاحب رستوانیست. شبی اتفاقی برایش می افتد که سیاه ترین شب زندگی اش می شود و برای نجات زندگی اش تا صبح فرصت دارد.

کیفیت ۴۸۰: مناسب برای تماشا در تبلت و موبایل

کیفیت ۷۲۰: مناسب برای تماشا در لپ‌تاپ و تبلت

کیفیت ۱۰۸۰: مناسب برای تماشا در تلویزیون

معرفی فیلم سینمایی گیلدا :

گیلدا زنی بازیگر و صاحب کافه‌ای به نام سپید است. او که سیاه‌ترین شب زندگی‌اش را پشت سر می‌گذارد، برای نجات زندگی خودش تا صبح فردا فرصت دارد و فیلم، اتفاقات این شب را به نمایش می‌گذارد…

حواشی

۱

گیلدا، به دلیل شیوع کرونا قید نمایش روی پرده سینماها را زد و راهی اکران آنلاین شد؛ گیلدا به کارگردانی امید بنکدار و کیوان علیمحمدی در سال ۹۵ جلوی دوربین رفت، اما سه سال در تله توقیف گرفتار بود تا اینکه توانست مجوز اکران آنلاین را کسب کند.
۲
مهناز افشار در نقش گیلدا، ایفای نقش اصلی را بر عهده دارد و در این فیلم، ایفاگر پنج نقش متفاوت است.
این دو کارگردان همزمان با آغاز اکران فیلمشان درباره بازی افشار نوشتند: “مهناز افشار، ریسک پذیرش نقش گیلدا را که به راستی چالش بزرگی در بازیگری بود، به جان خرید. این بار نگران بود، اما همچنان با خنده می‌گفت: با این پنج نقش فیلم شما، یا من به اوج می‌رسم یا باید با سینما خداحافظی کنم! فیلم البته به دلایلی که اینجا جای گفتنش نیست، صلاح دیده نشد که در جشنواره نمایش داده شود. چون گفتند اگر نمایش داده شود، حتماً سیمرغ مال اوست و خب آن سال قرار دیگری بود.”

کارگردانی مشترک

امید بنکدار و کیوان علیمحمدی، مفهوم کارگردانی مشترک را وارد سینمای ایران کردند. گیلدا، چهارمین تجربه فیلمسازی مشترک آنها پس از “شبانه”، “شبانه روز” و “ارغوان” است. این دو کارگردان در ابتدا در عرصه مطبوعات با یکدیگر همکاری کردند و در نشریات مختلفی همچون نقد سینما، ماهنامه فیلم و ماهنامه زنان قلم زدند.
بعد از آن بود که تیم دونفره شان شروع به ساخت فیلم‌های کوتاه، تجربی و مستند کردند تا اولین فیلم بلندشان با عنوان شبانه را جلوی دوربین بردند. دو فیلم کوتاه، هشت فیلم مستند، یک مجموعه تلویزیونی و پنج فیلم سینمایی، حاصل همکاری این دو فیلمساز است. علی اکبر حیدری، نویسنده جوان، از سومین فیلم سینمایی آنها، ارغوان، به تیم دونفره آنها دعوت شد و از آن پس در زمینه فیلمنامه نویسی با این دو فیلمساز همکاری کرده است.

بازیگران و نقش ها

انتخاب بازیگران و هدایت آنها نیز در نوع خود جالب است. سیاوش مفیدی که بیشتر به عنوان بازیگر طنز شناخته می‌شود، در گیلدا ایفاگر نقش همسری قلدر است که خشونت زیادی در وجودش دارد. مفیدی به خوبی از ایفای این نقش برآمده است.
دیگر انتخاب ریسک‌پذیر سازندگان گیلدا، رضا شفیعی جم است که وضعیتی مشابه مفیدی دارد و به عنوان یک کمدین شناخته شده است و در ایفای یک نقش کاملاً جدی و متفاوت موفق عمل کرده است.
بخش دانلود
5 بخش دانلود
BluRay 1080p Full HD
BluRay 1080p
BluRay 720p
BluRay 480p
Web Dl
نظرات و نقدها ۰
دانلود جدید ترین فیلم ها – دانلود فیلم ژانر بندی شده | فیلماسا
شب
روز