سریال قهوه تلخ | فیلم قهوه تلخ

نام سریال : قهوه تلخ
تعداد قسمت ها : ۱۰۲
قسمت های منتشر شده۱ تا ۱۴

موضوع | ژانر : طنز تاریخی
محصول کشور : ایران
زبان : فارسی
سال تولید : ۱۳۸۹
تاریخ انتشار : هر هفته ؛ __ ها
مدت زمان : حدوداً  ۴۰ دقیقه (هر قسمت)
تاریخ انتشار قسمت یازدهم سریال قهوه تلخ : __ فروردین ۹۹

کارگردان : مهران مدیری
تهیه کننده
: مجید آقاگلیان و حمید آقاگلیان
نویسنده : خشایار الوند، امیرمهدی ژوله
بازیگران : مهران مدیری، سیامک انصاری، محمدرضا هدایتی، رضا فیض نوروزی، برزو ارجمند، الیکا عبدالرزاقی، سحر جعفری جوزانی، هادی کاظمی، آرام جعفری، بیژن بنفشه‌خواه، ساعد هدایتی، سعید پیردوست، نادر سلیمانی، فلامک جنیدی، عارف لرستانی، سحر زکریا، جواد عزتی
آهنگ شروع : مهران مدیری

خلاصه داستان سریال قهوه تلخ :

نیما زند کریمی که استاد تاریخ است با دختری آشنا می‌شود که در رابطه با دوره‌ای تاریخی تحقیق می‌کرد که در هیج کتابی چاپ نشده‌است. نیما که عقیده داشت چنین دوره‌ای وجود ندارد، برای اثبات حرف خود دختر جوان را همراهی می‌کند تا اینکه متوجه می‌شود حق با دختر جوان است و دوره‌ای وجود دارد که تخت پادشاهی در تهران قرار داشته اما در هیچ کتابی از این دوره نقل نشده‌است.

سپس نیما برای تحقیقات بیشتر وارد کاخی می‌شود و قهوه تلخی را می‌نوشد. نیما پس از خوردن قهوه از حال می‌رود و وقتی چشم باز می‌کند می‌بیند که در همان دوره‌ای که هست که در رابطه با آن تحقیق می‌کند. وی ابتدا فکر می‌کرد که همه چیز یک خواب است اما پس از مدتی که با این قضیه کنار می‌آید تصمیم می‌گیرد که با توجه به دانسته‌های تاریخی خود به درباریان کمک کند اما با افرادی در دربار روبرو می‌شود که نادان هستند که این مسئله باعث به وجود آمدن ماجراهای طنز و خنده دار می‌شود.

درباره سریال قهوه تلخ :

مهران مدیری که سریال‌های موفق، هم چون پاورچین، نقطه چین، شب‌های برره، باغ مظفر و مرد هزار چهره را در کارنامهٔ خود جای داده؛ به گفته خود، در این مجموعه تاریخی بهترین آثار خود را به نمایش گذاشته‌است.

این سریال به صورت هفتگی از ۲۳ شهریور ۱۳۸۹ توزیع شد و در یک مجموعه شامل سه سی‌دی که هر سی دی حاوی یک قسمت یا در قالب یک دی‌وی‌دی منتشر می‌شد؛ و در ۳۴ مجموعه که شامل ۱۰۲ قسمت می‌باشد پخش شد و تنها دو مجموعه که حاوی شش قسمت پایانی این سریال می‌باشد به دلایل نامعلومی ساخته نشد. شروع پخش این سریال نیز با سه روز تأخیر از ۲۳ شهریور ۱۳۸۹ آغاز شد.

همچنین این سریال در زمان پخش خود به عنوان موفق‌ترین سریال رسانه خانگی و به عنوان پرفروش‌ترین سریال رسانه خانگی لقب گرفت.