نام انیمیشن : فروزن (منجمد)
سری : دوم
نام انگلیسی : frozen 02
موضوع |ژانر : کودک و خانواده
محصول کشور : والت دیزنی_ آمریکا
زبان اصلی : انگلیسی (دوبله اختصاصی)

سال تولید : ۲۰۱۹
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸
مدت زمان : ۸۹ دقیقه

عوامل دوبله : سحر چوبدار، سحر طهرانچی، وحید مرتضوی، حمید سربندی، شهاب ایلکا، الهه پورجمشید، بهروز سمامی، سارا جواهری، بابک بهروزی، مهدی معین فر، صدف زارع اصل، نگین زارع اصل

خلاصه داستان :

در منجمد ۲ (۲ Frozen ) ما با خاطره ای از پدر و مادر آنا و السا مواجه می شویم که براساس آن، خبر از وجود یک منطقه اسرار آمیز با افراد ناشناخته می دهند.

مدتها از شبی که این سخنان بیان شده می گذرد و حالا ملکه السا ( ایدینا منزل ) با نداهای ناشناخته ای روبرو شده که فقط او توانایی شنیدن آن را دارد.

از این جهت السا تصمیم می گیرد سفری را به منطقه ای که سالها قبل پدر و مادرش تعریف کرده بودند آغاز نماید تا بتواند پی به رازهای ناشناخته ببرد و در این راه خواهرش آنا ( کریستن بل )، کریستوف ( جاناتات گروف ) که به دنبال خواستگاری از آنا است و البته اولاف ( جاش گد ) نیز به او ملحق می شوند اما…

درباره انیمیشن :

انیمیشن Frozen (فروزن) که لقب پرفروشترین انیمیشن تاریخ را یدک میکشد پس از ۶ سال با قسمت دوم خود باز گشته که طرفداران دنیای انیمیشن را دوباره خوشحال کند .

قسمت اول انیمیشن Frozen محصول ۲۰۱۳ و به کارگردانی جنیفر لی و کریس باک در کمپانی والت دیزنی ساخته شده بود.

این انیمیشن موفق شد بیش از ۱.۲ میلیارد دلار که شامل ۴۰۰ میلیون دلار در آمریکایی شمالی و ۸۷۵ میلیون دلار در سراسر جهان می‌شود، فروش کند .