اولین امضا برای رعنا
شب
روز

اولین امضا برای رعنا

از 0 رای
محصول : ایران
زبان : فارسی
ژانر : وارد نشده
کارگردان : علی ژکان
سال ساخت : 1398
زمان :وارد نشده
رده بندی سنی : وارد نشده
خلاصه داستان :

با داستانی عامیانه از زندگی یک نویسنده کار خود را آغاز کرده و بیننده را با سرگذشت زندگی پر فراز و نشیبی از محبوبیت، سقوط، استیصال و واماندگی او همراه می‌کند.

کیفیت ۴۸۰: مناسب برای تماشا در تبلت و موبایل

کیفیت ۷۲۰: مناسب برای تماشا در لپ‌تاپ و تبلت

کیفیت ۱۰۸۰: مناسب برای تماشا در تلویزیون

معرفی فیلم سینمایی اولین امضا برای رعنا :

داستان‌نویسی به نام جهانگیر گلستانه چند سال قبل با همسرش رعنا ازدواج کرده‌است. آن دو یک پسر به نام نیما دارند که ۶ ساله است. جهانگیر سه کتاب چاپ کرده‌است اما هیچ‌کدام از این کتاب‌ها نتوانسته‌اند برای او پولی به همراه بیاورند. خانواده در خانه‌ای اجاره‌ای که صاحبش از آشنایان قدیم جهانگیر است زندگی و اجاره مختصری می‌پرداختند، اما طولی نمی‌کشد که آن دوست قدیمی تماس گرفته و می‌گوید قصد دارد در خانه‌اش ساکن شود. این خبر زندگی جهان را به هم می‌ریزد.

بررسی

نریشن یا روایت قصه‌گویی او از این قرار است: «او مد‌تهاست سیم آخر را گم کرده، مدتهاست فکر می‌کند می‌خواهند بدزدنش، مدتهاست مثل شبح در خیابان‌ها راه می‌رود».

در قاب تصویر جهانگیر گلستانه در خیابانی تاریک و خلوت راه می‌رود، پیرمردی سالخورده گویی او را دنبال می‌کند. چهره پیرمرد مرموز و مشکوک است، این چهره را بعدتر باز هم در طول فیلم و در موقعیت‌های مختلفی دیگری میبینیم، فضای ساخته شده در سکانس اول فیلم با وجود المان‌های توهم و مالیخولیایی با آن صدای هذیانی علیرضا جلالی‌تبار، شاید در ادبیات یادآور آثار داستایفسکی و در سینما یادآور آثار آرونوفسکی است.

 

کارگردان (علی ژکان) :

فیلم اولین امضا برای رعنا در تهران و ترکیه مقابل دوربین رفته است. علی ژکان ساخت فیلم های «چوپانان کویر»، «مادیان»، «دختر کنار مرداب»، «سوء ظن»، «سایه به سایه»، «عیسی می آید» و «چهره به چهره» را در کارنامه خود دارد.

نتیجه گیری

جهانگیر گلستانه اولین امضا برای رعنا را میزند و بر خلاف آنچه که گفته بود: «من تن میفروشم اما قلم نه» زیر تمام شعارهای انسانی خود زده و همه را به باد فنا میدهد.

بازیگران و نقش ها :

جهانگیر گلستانه با بازی علیرضا جلالی‌تبار

بخش دانلود
5 بخش دانلود
BluRay 1080p Full HD
BluRay 1080p
BluRay 720p
BluRay 480p
Web Dl
نظرات و نقدها ۰

دانلود فیلم با لینک مستقیم – دانلود سریال با لینک مستقیم | فیلماسا
شب
روز