سرو زیر آب
شب
روز

سرو زیر آب

از 0 رای
برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی، برنده سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه، برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری و نامزد 6 جایزه دیگر از سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر
محصول : ایران
زبان : فارسی
سال ساخت : 1396
زمان :1 ساعت و 45 دقیقه
رده بندی سنی : مشخص نشده
خلاصه داستان :

راز جهانبخش کرامت فاش می‌شود؟ این راز خواب چیستا، ماهرو، گودرز، بهرام، جهانگیر و سرگرد پوشیاس را آشفته خواهد کرد. جهانبخش برای اثبات بی گناهیش و بازگشت آرامش سفربلندی را آغاز می کند؛ سفری که پایانش زندگی بسیاری از آنها را تغییر می دهد...

کیفیت ۴۸۰: مناسب برای تماشا در تبلت و موبایل

کیفیت ۷۲۰: مناسب برای تماشا در لپ‌تاپ و تبلت

کیفیت ۱۰۸۰: مناسب برای تماشا در تلویزیون

معرفی و بررسی فیلم سینمایی سرو زیر آب :

فیلم سینمایی «سرو زیر آب» که با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی، حوزه هنری و شهرداری تهران ساخته شده‌است به موضوع شهدای گمنام اقلیت مذهبی و اتفاقاتی که در معراج شهدا و نورد لوله اهواز افتاده است، می‌پردازد. نخستین نمایش این فیلم در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر بود. سرو زیر آب به عنوان بهترین فیلم با نگاه ملی سی و ششمین دوره فیلم فجر انتخاب شد.

یکی از مهم ترین مسائل که در فیلم به آن پرداخته شد، تقابل ادیان و خصوصا اسلام و زرتشت بود. که بدون توهین و با نگاهی عادلانه و بدون قضاوت، روند اتحاد این دو دین را در فیلم به تصویر کشید. فیلم قدمی رو به جلو برای ایران برداشت. در این فیلم به نحوی ایران بزرگ نشان داده شده بود که مخاطب عاشق کشورش می شد. و این بزرگ نمایی بدون شعار و اغراق بود.

بررسی

پایانبندی به سبک «اگه خودت تو این شرایط بودی» و نتیجه‌گیری ای فرای اخلاق!!! هر مخاطبی با هر اعتقادی می‌تواند به تماشای فیلم بنشیند و از بازی خوب بازیگران و فیلمنامه منسجم و فیلمبرداری خوب و طراحی صحنه با جزئیات لذت ببرد.

بررسی فنی و تخصصی

چیزی که از بیشتر از همه، مخاطب را مسحور این فیلم می کند، طراحی صحنه، طراحی لباس و طراحی فضای کار است. طراحی‌ای با جزئیات و پر از ریزه کاری هایی که حتی به چشم نمی‌آید. و این مسئله بدون شک، کمک بسزایی به باور پذیری فیلم کرده است.
فیلمبرداری‌ای پر از حرکات نرم دوربین و استفاده از نماهای قاعده‌مند. انتخاب نماها باری به هر جهت نبوده و کارگردان سعی کرده در تمام نماها از علم زیبایی شناسی نیز استفاده کند. پلان های ضبط شده همه هدفمند بوده و همه به دل می‌نشیند. یکی دیگر از سختی های این فیلم، استفاده بسیار زیاد از نماهای لانگ شات است، که طراحی صحنه عظیمی را می‌طلبد. و در کنار اینها تدوین خوش ریتم، این نماها را کاملا به دل مخاطب می‌نشاند.
اما از اینها بگذریم، می‌رسیم به فیلمنامه. با فیلمنامه ساده‌ای سر-و-کار نداریم. این قصه پر از پیچیدگی های روایی و قصه های از هم جدای به هم مرتبط است. و حفظ انسجام بین اینها نیاز به تمرکز و تحقیق بالایی دارد. که خوشبختانه انسجام در فیلم حفظ شده و مخاطب لحظه‌ای از فیلم جدا نمی‌شود. با وجود تمام پیچیدگی‌ای که این قصه دارد، اما مخاطب را دچار سردرگمی نمی‌کند.

جوایز

سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر
نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد (بابک حمیدیان)
نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه (محمد علی باشه آهنگر، حامد باشه آهنگر)
نامزد سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی (محمدعلی باشه آهنگر)
نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم (سید حامد حسینی)
برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی (سید حامد حسینی)
نامزد سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های بصری (محمد خاکزاد)
نامزد سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی (محسن روزبهانی)
برنده سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه (عباس بلوندی)
برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری (علیرضا زرین دست)
تقدیر ویژه بهترین طراحی کانسپت و استوری برد (سید ارشاد میرشجاعی)

و دیگر

نامزد ۶ جایزه از دوازدهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی
برنده ۲ جایزه از پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت

بخش دانلود
5 بخش دانلود
BluRay 1080p Full HD
BluRay 1080p
BluRay 720p
BluRay 480p
Web Dl
نظرات و نقدها ۰
دانلود جدید ترین فیلم ها – دانلود فیلم ژانر بندی شده | فیلماسا
شب
روز