دلبری | تماشای آنلاین + دانلود رایگان قانونی
شب
روز

دلبری | تماشای آنلاین + دانلود رایگان قانونی

از 0 رای
حضور در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر
محصول : ایران
زبان : فارسی
سال ساخت : 1395
زمان :وارد نشده
رده بندی سنی : مشخص نشده
خلاصه داستان :

طوبی همسر یک جانباز قطع نخاعی که فقط می‌تواند چشمانش را حرکت بدهد، در شب عروسی خواهرزاده‌اش تلاش می‌کند بیش از پیش به همسرش توجه کند …

** پیرو قراردادهای منعقد شده با تهیه کنندگان فیلم ها، درطرح نشر رایگانبا همکاری شرکت های ایرانسل، همراه اول و سایر اپراتورها ترافیک حاصل از دانلود یا تماشای آنلاین هر فیلم بصورت درآمد ترافیکی منظور گردیده و مستقیما به حساب تهیه کننده آن فیلم  واریز می شود. |
بنابراین : در این طرح  هزینه ای از کاربران filmasa.ir دریافت نمی شود و دانلود یا تماشای آنلاین فیلم ها توسط شما کاملا رایگان می باشد.

 

معرفی و بررسی فیلم سینمایی دلبری :

این فیلم در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. داستان “دلبری” درباره زنی به نام طوبی است که در شب مراسم عروسی خواهر زاده اش اتفاقاتی برایش رخ می دهد.

«دلبری» دومین فیلم جلال اشکذری پس از فیلم «خانه ای روی ابرها» ست.

او قصد دارد سینمای دفاع مقدس را به نحوی متفاوت در آثار خود بازتاب دهد.

حضور جانباز قطع نخاعی درون خانه، رابطه با همسرش در آن وضعیت، اینکه آن خانواده با آن شمایل و شاکله خانواده جانباز هستند و نهایتاً مرگ جانباز، جملگی از عناصر اصلی فیلم به حساب می آیند و ضرورت نمایش جانباز درون خانه را دوچندان می کنند.

در این میان، البته زمینه های نمایشی برای پذیرفتن حضور جانباز درون خانه موجود است؛ شنیدن صدای کپسول و تنفس، دیدن بخش هایی از دست و پا و بدن در میزانسن، تماشای پلک زدن خود جانباز به وسیله ی P.O.V اش. تمام این ها اما حتی اگر برای پذیرفتن حضور جانباز درون خانه کافی باشد، برای بیان، نمایش، محاکات و عینیت دادن به حس جانباز که یکی از لوازم و چیدمان دراماتیک فیلم است، کافی نیست.

کلیه احساسات و روابط و مراودات میان زن و شوهر، با تک گویی های ولو صمیمانه و خالصانه کاراکتر هنگامه قاضیانی، بیان و تا اندازه ی صدالبته بسیار اندکی عیان  می شود.

هنگامه قاضیانی درباره نقشش در فیلم «دلبری» گفت:

“ما در این چند سال فیلم سینمایی مونولوگ نداشتیم دلبری هم ۷۰ درصدش مونولوگ بود ولی  همین باعث می‌شد که کمی هراس داشته باشیم. در تمام سکانس‌های فیلم زندگی کردم و برای گرفتن حس و حال فیلم و گریه‌ها اشک مصنوعی هم استفاده نمی‌کردم. “

این فیلم برای نمایش در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر پذیرفته شد.

نقش ها

هنگامه قاضیانی و آتیلا پسیانی، هنگامه قاضیانی و عباس غزالی، هنگامه قاضیانی و محمدرضا شیرخانلو، هنگامه قاضیانی و مهسا هاشمی، هنگامه قاضیانی و مهدی عطاران.

بخش دانلود
1 نمایش آنلاین | رایگان
1 HLS
1 کیفیت 1080 | رایگان
2.1 GB
1 کیفیت 720 | رایگان
559 MG
1 کیفیت 480 | رایگان
246 MG
نظرات و نقدها ۰
دانلود جدید ترین فیلم ها – دانلود فیلم ژانر بندی شده | فیلماسا
شب
روز