فیلم پویانمایی بنیامین

نام انیمیشن : بنیامین
نام انگلیسی : benyamin
دومین انیمیشن سینمایی پرفروش‌ تاریخ سینمای ایران
موضوع |ژانر :
کودک و خانواده | ماجراجویی و تاریخی

محصول کشور : ایران
زبان اصلی : فارسی
سال تولید : ۱۳۹۷
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸
مدت زمان : ۹۰ دقیقه

کارگردان : محسن عنایتی
تهیه کننده : مصطفی حسن آبادی

عوامل دوبله :

سرپرست گویندگان : امیرهوشنگ زند گویندگان : چنگیز جلیلوند، ناصر طهماسب، اکبر منانی، سعید مظفری، مریم شیرزاد، تینا هاشمی، آرزو آفری، مهبد قناعت‌پیشه، کوروش زارع‌پناه، مهرداد معمارزاده

موسیقی بنیامین توسط بهزاد عبدى ساخته و توسط ارکستر ویرتوزهاى کیف در اوکراین اجرا شده است. صدابرداری بر عهده آندرى موکریتسکى بوده و صداگذاری را فرشید جلیلی نژاد انجام داده است.

خلاصه داستان :

فیلم سینمایی بنیامین برشی از زندگی مردم قوم بنی اسراییل در مصر باستان است. خرابکاری‌ آشر، دوست بامزه اما دست و پا چلفتی بنیامین باعث اسارت مادر بنیامین توسط سربازان پادشاه می‌شود. بنیامین تصمیم می‌گیرد برای نجات مادرش به سفری پرخطر برود و این سرآغازی است برای ماجراهای پرفراز و نشیب بنیامین و آشر و…

درباره انیمیشن :

داستان پسر بچه ای به همین نام است که برای نجات جان مادرش از دست سربازان فرعون مجبور می شود به سفر خطرناکی برود ، در این سفر اتفاقاتی برای او می افتد که دیدگاه او را نسبت به جامعه و زندگی اش تغییر می دهد.

دومین انیمیشن پرفروش تاریخ سینمای ایران

«بنیامین»، دومین انیمیشن پرفروش‌ترین تاریخ سینمای ایران است که در ایام اکران توانست نظر بسیاری از مردم و نخبگان را به خود جلب کند.

انیمیشن سینمایی «بنیامین» با ۵ میلیارد و ۲۲۱ میلیون تومان فروش در سینماتیکت و ۳۱۲ میلیون تومان فروش در مناطق و شهرهای فاقد سینما توسط سامانه توزیع عماریار (سینماسیار)، در مجموع ۵ میلیارد و ۵۳۳ میلیون تومان فروش را پشت سر گذاشت.

این انیمیشن، داستان دو دوست به نام‌های «آشر» و «بنیامین» را روایت می‌کند که خرابکاری آشر، باعث اسارت مادر بنیامین توسط سربازان پادشاه می‌شود. بنیامین تصمیم می‌گیرد برای نجات مادرش به سفری پرخطر برود و این سرآغازی است برای ماجراهای پرفرازونشیب بنیامین و آشر.

اکران خصوصی

انیمیشن سینمایی بنیامین از سوی موسسه ندای موعود مجری طرح این اثر، در اسفند ماه سال ۱۳۹۷ در مرکز همایشهای بین المللی رایزن با همکاری مسئولین دبیرستان صالح و دبیرستان احسان و با حضور چهره ها و شخصیت های فرهنگی و هنری ایران به صورت ویژه اکران شد.

سایر افتخارات

بنیامین، در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر، جایزه «تجلی اراده ملی» را به خود اختصاص داد و در سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان، جایزه «بهترین انیمیشن سینمایی» را کسب کرد.

انیمیشن سینمایی «بنیامین»  رکورد جدیدی را برای خود ثبت کرد و لقب دومین انیمیشن سینمایی پرفروش‌ تاریخ سینمای ایران را گرفت. این عنوان تا پیش از این به انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» اختصاص داشت.

انیمیشن ایرانی بنیامین و مسیر روشن انیمیشن در ایران

در انیمیشن بنیامین ما با یک انیمیشن تعلیمی و مذهبی طرف خواهیم بود. سبکی که در فیلشاه و شاهزاده روم نیز با آن روبرو بودیم. در تمام دنیا آموزش مفاهیم انسانی و اخلاقی در قالب انیمیشن ها و تولیدات سینمایی یک دغدغه محسوب می شود. این امر نیازمند به روز بودن و شناخت سلیقه ی کودکان در هر فرهنگ و نیازهایشان می باشد که عوامل فیلم سینمایی بنیامین نیز در این مسیر کوشیده اند تولیدی مناسب داشته باشند.