سریال کرگدن | فیلم کرگدن

نام سریال : کرگدن
تعداد قسمت ها : ۲۶
موضوع | ژانر : ماجراجویی و اکشن
محصول کشور : ایران
زبان : فارسی
سال تولید : ۱۳۹۸
مدت زمان : حدودا ۶۰ دقیقه
تاریخ انتشار : هر هفته | شنبه ها

تهیه کننده : صادق یاری
نویسنده : مهرداد کورش نیا- علی اصغری
کارگردان : کیارش اسدی زاده

بازیگران : مصطفی زمانی، محمد امین، سارا بهرامی، مجید آقاکریمی، ستاره پسیانی، پانته آ پناهی ها، شراره دولت آبادی، پوریا رحیمی سام، مصطفی زمانی، هدی زین العابدین، کاظم سیاحی، بانیپال شومون، نادر فلاح، معصومه قاسمی پور، الهام کردا و مهدی کوشکی

خلاصه داستان :

پنج جوان، به واسطه مهارت‌هایشان وارد چالش کرگدن می‌شوند و این سرآغاز رفاقت بین آنهاست، فارغ از اینکه چالش کرگدن از طرف یک مافیای بزرگ و پرقدرت طراحی شده است و ماجراهای غیرقابل پیش‌بینی را رقم می‌زنند…

درباره سریال کرگدن :

کرگدن سریال پر بازیگری است که اکثر آن‌ها را بازیگران تئاتری تشکیل می‌دهند که البته این روز‌ها اتفاق مرسومی در سینما و تلوزیون ایران می باشد. این سریال پر بازیگر در ژانر اجتماعی و اکشن است.

کیارش اسدی‌زاده، کارگردان سریال کرگدن پیش از این به واسطه نویسندگی و کارگردانی دو فیلم سینمایی تلخ اجتماعی به نام «گس» و «شکاف» شناخته می‏شد.

او اعلام کرده علاقه‏ ای به سریال‏ سازی ندارد اما داستان کرگدن او را برای ساخت آن ترغیب کرده با این شرط که هم تهیه‌کنندگان و هم بازیگران کار چارچوب سینمایی را حفظ کنند.

این دومین فعالیت اسدی‌زاده در شبکه‏ ی نمایش خانگی است. او پیش از این در سریال «هشتگ خاله سوسکه» به عنوان مشاور کارگردان حضور داشته. اسدی‌زاده پیش از شروع فیلمبرداری کرگدن، آخرین اثر سینمایی خود «موج اف ام، ردیف ۴۸» را به پایان رساند که هنوز به اکران نرسیده است.

فیلمنامه کرگدن به قلم مشترک مهرداد کوروش‌نیا و علی اصغری نوشته شده است. کوروش نیا کارگردان و نویسنده‏ با‌سابقه‏ ی تئاتر است اما سال گذشته تجربه نویسندگی سریال «ممنوعه» برای شبکه نمایش خانگی را پشت سر گذاشته. علی اصغری نیز پیش از این نویسندگی فیلم‏های سینمایی «دهلیز»، «آب نبات چوبی» و «فصل فراموش فریبا» را بر عهده داشته.

کرگدن دومین همکاری این تیم نویسندگی است که در بسیاری از مسایل به «ممنوعه» شبیه است. آنجا هم یک دار و دسته قدرتمند با نام ته‌جنگی روی زندگی همه شخصیت‏های داستان سایه انداخته بودند. در کرگدن هم شخصیت‏های افشین و ونوشه سردسته یک مافیای بزرگ هستند که چند جوان را وارد چالش می‏کنند. ممنوعه دایره روابط چند جوان را نشان می‏داد. کرگدن هم حول محور زندگی ۵ جوان می‏گردد. فلش‌بک‏ های مدام و تعلیق داستانی زیاد هم از شباهت‏ های دیگر این دو مجموعه است.