شب
روز
Daisy Ridley

Daisy Ridley

دیزی ریدلی در ۱۰ آوریل ۱۹۹۲ در وست‌مینستر لندن متولد شد و در میدا ویل بزرگ شد. او دارای دو خواهر بزرگتر از خودش است. او فرزند لوئیز فوکنر کوربت، بانکدار و کریستوفر ریدلی، عکاس است. عموی بزرگ او، آرنولد ریدلی در فیلم ارتش بابا بازی کرده و نمایشنامه‌نویس نیز است. ریدلی کار خود را با نقش‌های جزئی در برنامه‌های تلویزیونی آغاز کرد. او اولین فیلمش را در scrawl یک فیلم ترسناک محصول سال ۲۰۱۵ در نقش هانا بازی کرد.
در آوریل ۲۰۱۴ او برای ایفای نقش به عنوان ری، یک شخصیت اصلی در جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد انتخاب شد. در زمان آماده‌سازی او به گفته رولینگ استون «کاملاً ناشناخته» بود. ریدلی فیلم‌برداری خود را در مه ۲۰۱۴ در استودیوهای پاین‌وود در باکینگهام‌شر آغاز کرد. در دسامبر ۲۰۱۵ مجموعه از تمبرهای او و بی‌بی-۸ منتشر شدند. فیلم نیرو برمی‌خیزد با فروشی بیش از ۲ میلیارد دلار پرفروشترین فیلم ۲۰۱۵ شد.
او در فیلم قتل در قطار سریع‌السیر شرق ۲۰۱۷ در نقش مری دبنهام بازی کرد و در فیلم جنگ ستارگان: آخرین جدای که در دسامبر ۲۰۱۷ منتشر شد مجدداً نقش ری را بازی کرد و در سال ۲۰۱۹ در فیلم جنگ ستارگان خیزش اسکای واکر حضور یافت وی همچین در فیلم آشوب نیز بازی خواهد کرد.

منبع : ویکی پدیا

جنگ ستارگان : خیزش اسکای واکر (Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker (2019

6.6/10
USA - 2019
دانلود جدید ترین فیلم ها – دانلود فیلم ژانر بندی شده | فیلماسا
شب
روز