حمال طلا
شب
روز

حمال طلا

از 0 رای
محصول : ایران
زبان : فارسی
کارگردان : تورج اصلانی
سال ساخت : 1397
زمان :وارد نشده
رده بندی سنی : وارد نشده
خلاصه داستان :

داستان درباره کارگری است که به‌عنوان حامل برای یک طلافروشی کار می‌کند و یک روز در مسیر رفت‌وآمد مورد هجوم چند زورگیر قرار می‌گیرد و طلاهای نزدش به سرقت می‌رود. چاره‌ای نیست جز پرداخت خسارت که از عهده او خارج است. به همین علت، او به فکر ایده‌ای پرریسک برای فراهم کردن پول خسارت می‌افتد که این سرآغازی برای دردسرهای بعدی است...

کیفیت ۴۸۰: مناسب برای تماشا در تبلت و موبایل

کیفیت ۷۲۰: مناسب برای تماشا در لپ‌تاپ و تبلت

کیفیت ۱۰۸۰: مناسب برای تماشا در تلویزیون

معرفی فیلم سینمایی حمال طلا :

رضا، حمال طلا است. شغلش رساندن طلا و جواهرات از کارگاه به مغازه است. یک روز در مسیر از او دزدی می شود و او باید غرامت بپردازد. او از دوستش لویی کمک میگیرد اما نوسانات بازار تهران اوضاع او را بدتر می کند.
حمال طلا داستان بدشانسی و فقر است. داستان آدمهایی که میخواهند یک شبه تمام مشکلاتشان حل شود ودیگر طاقت ادامه بدبختی و بدبیاری را ندارند. ایده ی قصه جذاب است.
در سیل عظیم آثار مبتذل حمال طلا فیلم مهمی به حساب می آید اساسا این مهم بودن به دلیل بکر بودن ایده و پرورش منسجم آن است به طوری که با فیلمی مواجه ایم که به راحتی می تواند برای مخاطبش به دور از کلیشه های رایج و جلف قصه گویی کند

نقد و بررسی

فیلم «حمال طلا» (که پیش‌تر «حباب زر» نام داشت) سعی دارد جامعه‌ای را به تصویر بکشد که طمع و ناچاری در آن به طرز مضحک و بی‌معنایی دست به گریبان شده‌اند. از زمان ساخت تا اولین نمایش فیلم در جشنواره فجر، شرایط اقتصادی و اجتماعی ملتهب‌تر شده و الان که نوبت به نمایش عمومی آن رسیده وضع به مراتب بدتر هم هست. بر همین اساس باید دید که نمایش عمومی تصویر چرک دنیای فیلم از طبقه کارگر و زندگی در خیابان‌های شلوغ و کثیف با چه واکنشی رو‌به‌رو خواهد شد؛ تشدید بحران واقعی باعث همذات‌پنداری بیشتر مخاطبان با شخصیت‌های فیلم می‌شود یا که سرنوشت تلخ آن‌ها را پس خواهند زد؟

ژانر

«حمال طلا» فیلم سیاهی است اما سیاه نما نیست. مخاطب از همان ابتدای کار تکلیف خود را با فیلم می داند. او می داند با فیلم شوخ و شنگی مواجه نیست و در عین حال سیاهی های فیلم همچون شعار بر سرش فرود نمی آیند. «حمال طلا» شعار نمی­ دهد بلکه دغدغه سازنده اش را به واسطه ی آسیب های ناشی از تورم و مشکلات اقتصادی بر قشر ضعیف جامعه در مدیومی درست و با ساختاری متقاعدکننده ارائه می دهد.

فیلم و انعکاس شرایط اقتصادی فعلی جامعه

به طور مثال در سکانسی که رضا می شنود قیمت طلا و سکه افزایش یافته خوشحال می شود این حس منفعت طلبی از سوی رضا همان نگاه اپیدمی مردم ایران است که فقط نگاه فردگرا نسبت به یک رخداد اقتصادی دارند. در زمانی هم که حباب سکه شکسته می شود و رضا تلویزیون را به دیوار می کوبد و بعد از آن خانه را آشفته می بینیم این می تواند نشانی از شرایط اجتماعی ایران باشد، شرایطی که باعث شده بی نظمی اقتصادی روی اعصاب و روان آدم هاتاثیر منفی و پرخاشگرانه بگذارد.

بازیگران و نقش ها :

رضا به عنوان شخصیت اصلی فیلم به اندازه معرفی می شود و در همان دقایق ابتدایی لویی به عنوان پارتنر او ظاهر می شود تضاد ظاهری و نگرشی رضا و لویی شباهت به دوستی های مرسوم به سینمای کلاسیک است همان چیزی که به طور مثال در لورل و هاردی می بینیم یکی مغز متفکر است و دیگری متکی به اوست

بخش دانلود
5 بخش دانلود
BluRay 1080p Full HD
BluRay 1080p
BluRay 720p
BluRay 480p
Web Dl
نظرات و نقدها ۰
دانلود جدید ترین فیلم ها – دانلود فیلم ژانر بندی شده | فیلماسا
شب
روز