انیمیشن خورشید مصر | دانلود رایگان قانونی + تماشای آنلاین
شب
روز

انیمیشن خورشید مصر

از 3 رای
محصول : ایران
زبان : فارسی
سال ساخت : 1381
زمان :یک ساعت و 19 دقیقه
رده بندی سنی : مشخص نشده
خلاصه داستان :

انیمیشن خورشید مصر، داستان زندگی حضرت یوسف(ع) از کودکی تا دیدار حضرت یعقوب در مصر است.

نکته

** پیرو قراردادهای منعقد شده با تهیه کنندگان فیلم ها، درطرح نشر رایگانبا همکاری شرکت های ایرانسل، همراه اول و سایر اپراتورها ترافیک حاصل از دانلود یا تماشای آنلاین هر فیلم بصورت درآمد ترافیکی منظور گردیده و مستقیما به حساب تهیه کننده آن فیلم  واریز می شود. |
بنابراین : در این طرح  هزینه ای از کاربران filmasa.ir دریافت نمی شود و دانلود یا تماشای آنلاین فیلم ها توسط شما کاملا رایگان می باشد.

 

معرفی انیمیشن سینمایی خورشید مصر :

یعقوب پیامبر نگران و منتظر است تا همسرش، راحیل، فرزندشان را به دنیا بیاورد. یوسف کوچک هم نگران حال مادر است. درست قبل از به دنیا آمدن کودک، راحیل یوسف را به یعقوب نبی (ع) می سپارد. پسری زیبا به دنیا می آید که نامش را بنیامین می گذارند. راحیل از درد زایمان جان می سپارد و این آغاز تنهایی یوسف است. برادرانش آزارش می دهند و به او به چشم یک غریبه نگاه می کنند.

برادران یوسف که سخت به او حسادت می کنند، او را به بیابان می برند و به بهانه بازی در چاه می اندازند، ولی به اذن خدا یوسف در چاه زنده می ماند. برادران پیراهن خونی یوسف را نزد حضرت یعقوب می برند و به او می گویند یوسف توسط گرگ دریده شده، در مصر یوسف را به حراج می گذارند و عزیز مصر که فرزندی ندارد، او را می خرد اما همسرش، زلیخا، چندان از این جریان راضی نیست.

سال ها بعد

سال ها از این جریان می گذرد و حالا یوسف مردی جوان و زیباست. شیطان زلیخا را می فریبد تا یوسف را اغوا کند، اما یوسف با نیروی ایمان این وسوسه را پس می زند و زلیخا از ترس خبردار شدن عزیز مصر، یوسف را به طرح این توطئه متهم می کند. روزهای زندان به درازا می کشد تا اینکه توانایی تعبیر خواب از جانب خداوند به یوسف داده می شود و او خواب دو نفر از هم بندیانش را به درستی تعبیر می کند و برای یکی مجازات و برای دیگری خلاصی از زندان پیش گویی می کند. آنکه از زندان می رهد، یوسف موفق می شود خواب فرعون مصر را تعبیر کند که معنایش قحطی قریب الوقوع است. پاداش این تعبیر آزادی یوسف از زندان است. یوسف مصر را از بلای گرسنگی ناشی از قحطی نجات می دهد و به مقامی بالا در دربار مصر می رسد.

روزی که برادرانش از شهر قحطی زده کنعان به منظور تأمین آذوقه به مصر می آیند، یوسف از گناه آنها می گذرد و حالا تنها کاری که مانده، ملاقات با پدر پیری است که از غم دوری یوسف نابینا شده است. یوسف راهی دیدار با پدر می شود، ولی بوی پیراهنش که قبل از خودش به کنعان رسیده، چشمان پدر را بینا می کند.

بخش دانلود
1 تماشای آنلاین و رایگان
1 HLS
1 دانلود با کیفیت 720 | رایگان
نظرات و نقدها ۰
دانلود جدید ترین فیلم ها – دانلود فیلم ژانر بندی شده | فیلماسا
شب
روز